About me

Skąd Wellbeing ?

 Wellbeing

Na świecie nie nowa to rzecz, w Polsce, tak. Gdy zainteresowałam sie tą tematyką i rozmawiałam z kimkolwiek na ten temat, patrzył na mnie jak na wariatkę. Znowu jakieś nowe słowo i języku polskim lub o czym ona mówi?

Tak czas jakiś przeszedł, a mnie ciągnęło. Ta idea ogólnego dobrostanu interesuje mnie od lat. Żyję z nią codziennie. Nie jest dla mnie modna ani nowa. To takie uczucie, że ktoś nazwał ci to, o czym myślałeś/łaś od dawna i dla ciebie się to nie nazywało, to po prostu było lub Ty tym byłaś/byłeś.

 

Zawsze przeszkadzało mi traktowanie pracowników w jakiś taki zadziwiający sposób, jakby szefowie byli ich (pracowników) właścicielami. To było dla mnie zawsze niebywałe, ta presja, ciśnienie, miny, zarządzanie poprzez jakiś rodzaj dostępu, czy uśmiechu. Jakby nie można było inaczej. Zadawałam sobie niejednokrotnie pytanie skąd oni to mają ?  Jak to jest, że tak właśnie zarządzają załogą??

Kto ich tego nauczył?

Wiedzą, że można inaczej?

Czy ktoś im powiedział, że ludzie są różni?

To co jednego motywuje ( nie wierzę w motywację negatywną) drugiego kompletnie demotywuje,  że zabija zaangażowanie ludzi.